Other sectors

SQMS, czyli System Zarządzania Jakością Dostawców wg. McDonalda

SQMS

DNV może audytować organizacje na zgodność ze standardem SQMS. Jest to norma, która dotyczy systemu zarządzania jakością dostawców, wprowadzona na rynek przez McDonald.

McDonals, sieć restauracji dostępnych w ponad 100 krajach, postanowił stworzyć własną normę zarządzania bezpieczeństwem żywności SQMS (Supplier Quality Management System). W ten sposób firma stara się wykazać, że żywność, którą codziennie dostarcza milionom swoich klientów, spełnia wysokie standardy. 

Wymagania SQMS  

SQMS skupia się głównie na wymaganiach po stronie dostawców i obejmuje wymagania w zakresie:

  • systemu zarządzania jakością (nadzór nad dokumentacją),
  • odpowiedzialności kierownictwa (odpowiedzialności i uprawnień),
  • zarządzania kryzysowego (gotowość na sytuacje kryzysowe),
  • związane z realizacją wyrobu (specyficzne wymagania dla dostawców McDonald‘s),
  • związane z weryfikacją i ciągłym doskonaleniem systemu (np. zarządzanie reklamacjami z restauracji).

Ocena na zgodność z SQMS

Audyty na zgodność z wymaganiami SQMS mogą wykonywać tylko jednostki certyfikujące, które zostały wskazane przez McDonald. DNV, jako jedna z nielicznych jednostek na rynku, została zatwierdzona przez McDonald i może przeprowadzać weryfikację według SQMS. 

Jeśli interesuje Cię weryfikacja zgodności ze Standardem Systemu Zarządzania Jakością Dostawców, skontaktuj się z nami bezpośrednio lub poprzez formularz kontaktowy.

9 listopada 2023

Pierwszy na świecie certyfikat OCS wystawiony przez DNV trafia do LyondellBasell

Tarragona/Essen, 17 października 2023 r. - LyondellBasell jest pierwszą firmą na świecie, która pomyślnie przeszła certyfikację zgodnie z programem certyfikacji OCS Europe opartym na inicjatywie Operation Clean Sweep (OCS). Certyfikat został wręczony 14 września 2023 r. w zakładzie firmy w Tarragonie w Hiszpanii przez Anę del Rio (Country Manager w DNV Iberia. Certyfikat potwierdza, że zakład ten spełnia wymagania programu OCS, stworzonego dla firm funkcjonujących w łańcuchu dostaw tworzyw sztucznych, jako pomoc w minimalizowaniu uwalniania do środowiska tworzyw sztucznych i w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

  • Other sectors
Zobacz więcej