Lumina - Doskonalenie poprzez wiedzę

Lumina umożliwia analizę porównawczą, która przekształca dane z audytów w nowe możliwości. Dzięki narzędziu analitycznemu wykorzystującemu obszerne dane, zapewniamy jedyny w swoim rodzaju wgląd w funkcjonowanie systemów zarządzania firm.

Lumina pozwala na szybki wgląd w funkcjonowanie systemu zarządzania. Umożliwia kontrolowanie efektywności wszystkich działań, analizę porównawczą i identyfikację ścieżek doskonalenia oraz wspomaga procesy decyzyjne. Pokazuje osiągnięcia firmy na tle konkurencji i wskazuje obszary ryzyka dla każdej branży w zakresie objętym dowolną normą. 

Prezentowane wnioski opierają się na wynikach z audytów pochodzących od 70 tys. naszych klientów z całego świata. Analizując informacje ukryte w danych z audytów, Lumina umożliwia przeprowadzanie benchmarkingu i porównywanie własnych osiągnięć z wynikami tysięcy innych firm. Procesy analityczne wykorzystują naszą bazę danych zawierającą ponad 2,2 mln ustaleń z audytów, którą każdego roku uzupełniamy o kolejnych 350 000 wyników. 

Nowa wersja aplikacji Lumina oferuje jeszcze więcej możliwości. Dostęp do statystyk błędów z dowolnie wybranej branży pozwala na porównywanie własnego systemu zarządzania z rozległą bazą referencyjną. Dane statystyczne dotyczące uchybień w zakresie wybranej normy są szczególnie przydatne w trakcie przygotowań do rozszerzenia systemu zarządzania o kolejne normy. 

Klienci DNV korzystają z usługi Lumina nieodpłatnie. Za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego, bazę analityczną można z łatwością uzupełniać o kolejne raporty porównawcze. Lumina wskaże obszary wymagające poprawy i pokaże, jak osiągnięcia firmy przedstawiają się na tle innych.