Other sectors

DNV zatwierdzone jako jednostka certyfikująca EFISC-GTP

Feeds

Standard ten dotyczy dobrych praktyk i bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu dostaw pasz.

EFISC-GTP (European Feed and Food Ingredient Safety Certification and Good Trading Practice) jest wynikiem połączenia sił systemów certyfikacji EFISC i GTP. Fuzja jest wspierana przez europejskie organizacje sektora składników paszowych i spożywczych COCERAL, FEDIOL, Starch Europe, EBB i Euromalt. 

Systemy certyfikacji EFISC-GTP obejmują zbieranie, transport, przechowywanie, handel i przemysłową produkcję bezpiecznych składników pasz i żywności.

"Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego zharmonizowanego systemu certyfikacji, który pozytywnie przyczynia się do uczciwych praktyk handlowych oraz do swobodnego przepływu składników pasz i składników żywności na rynku UE i pozostałych krajach.  Wdrożenie w całej UE zwiększa przejrzystość, poprawia efektywność i zaufanie klientów" - mówi Amanda McCarthy, Global Food & Beverage Manager w Business Assurance, DNV.

Systemy certyfikacji EFISC-GTP opierają się na konkretnych dokumentach technicznych wydanych przy wsparciu wyżej wymienionych organizacji. Wspierają one bezpieczeństwo w całym łańcuchu żywnościowym, aż po konsumentów, wykorzystując w najlepszy sposób doświadczenie i wiedzę sektora.

Jako jednostka certyfikująca zatwierdzona przez EFISC-GTP, DNV może świadczyć usługi certyfikacyjne w całym łańcuchu wartości. 


Jeśli jesteś zainteresowany usługą certyfikacji EFISC-GTP daj nam znać. Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpatną wycenę lub zadzwoń do nas!

2 lipca 2023

Jak podstawowe prawa ludzkiej głupoty mogą pomóc nam w poprawie bezpieczeństwa pracy?

Bezpośrednią motywacją do poruszenia tytułowego tematu w kontekście bhp była lektura niezwykle ciekawego eseju pt. „Podstawowe prawa ludzkiej głupoty”. Jego autor, Carlo Maria Cipolla (1922–2000), włoski ekonomista zajmujący się historią gospodarki i ekonomii, urodził się i umarł w Pawii, studiował ekonomię, potem nauczał na włoskich uniwersytetach, a od 1953 r. był profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. C. Cipolla napisał ten esej i opublikował własnym kosztem w roku 1976 – dla żartu. Nie przypuszczał, że ta krótka rozprawa zdobędzie światowy rozgłos i doczeka się poważnych studiów i opracowań naukowych z użyciem metod analizy statystycznej.

  • Other sectors
Zobacz więcej