DNV wydaje wytyczne dotyczące analizy istotności, jako ważnego wymogu norm z obszaru zrównoważonego rozwoju i ESG

Istotność jest podstawowym wymogiem wielu obecnych i powstających norm zrównoważonego rozwoju. Opracowaliśmy wytyczne na temat wymagań GRI, ESRS, TCFD, ISSB, SEC i SASB, aby wesprzeć firmy, które mają trudności z poruszaniem się w coraz bardziej złożonych warunkach koniecznych do funkcjonowania.

DNV: wytyczne dotyczące istotności w standardach zrównoważonego rozwoju i ESG

Standardy zrównoważonego rozwoju, wytyczne dotyczące raportowania i inne oczekiwania w stosunku do przedsiębiorców są wszechstronne i już ugruntowane. Obecnie istnieje wiele wytycznych wspierających firmy w ujawnianiu ich wpływu na E (środowisko), S (odpowiedzialność społeczna) i G (ład korporacyjny), w tym GRI, ESRS, TCFD, ISSB, SEC i SASB. Podjęto znaczne wysiłki w celu ujednolicenia tych wymogów, jednak każdy z nich ma inny wpływ na istotność. Aby pomóc naszym klientom, opracowaliśmy wytyczne na temat wymagań dotyczących istotności, podsumowujące kluczowe wymagania i wspólne obszary standardów i innych inicjatyw w zakresie raportowania. 

DNV z zadowoleniem przyjmuje nowe i zaktualizowane wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju. Obecnie jest bardziej zrozumiałe, w jaki sposób rozliczać kwestie środowiskowe, społeczne i dotyczące zarządzania w odniesieniu do obecnych i przyszłych działań organizacji. Zmiany te mają duży potencjał oddziaływania, obejmując większy zakres tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz włączając ocenę ryzyka związanego ze zrównoważonym rozwojem do wewnętrznych kontroli, ocen i funkcji zarządzania w spółkach.  

Jednak standardy te są słabiej zdefiniowane, jeśli chodzi o analizę istotności. Istnieje ograniczona spójność między standardami, które zostały przeanalizowane w procesie opracowywania naszych wytycznych, jeśli chodzi o faktyczne "kroki" i plan przeprowadzenia oceny istotności. Nasza seria artykułów na LinkedIn podsumuje niektóre z nadal istniejących luk w zakresie analizy istotności. 

Jeśli chcesz zrozumieć, jak te zmiany wpływają na Twoją firmę i jak uzyskać prawdziwą wartość z podejścia do kwestii istotności, ucząc się na podstawie naszej pracy z takimi firmami jak Nestle, Anglo American, Holcim, BP i Unilever,  skontaktuj się za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Zobacz także

 

Publikacje - pobierz za darmo

Zyskaj dostęp do artykułów, raportów, analiz, wyników badań i innych publikacji

 

Webinaria

Sprawdź naszą aktualną ofertę darmowych webinariów

 

Certyfikacja

Sprawdź nasze aktualne usługi związane z Certyfikacją Systemów Zarządzania.

 

Harmonogram Szkoleń

Sprawdź terminy najbliższych szkoleń

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje z branży certyfikacji

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami

The module failed to load