DNV GL wyłącznym właścicielem Presafe

31 maja br. DNV GL ogłosiło objęcie 100% udziałów w jednostce notyfikowanej UE, DNV GL Nemko Presafe (Presafe), której współwłaścicielem była dotąd mająca siedzibę w Oslo, zajmująca się badaniami i certyfikacją spółka Nemko.

Presafe jest akredytowaną jednostką certyfikującą oraz unijną jednostką notyfikowaną w zakresie wyrobów medycznych i wyposażenia dla stref zagrożonych. Ten krok umacnia DNV GL na silnej pozycji dostawcy wysokiej jakości usług certyfikacji, cieszących się zaufaniem na rynkach europejskich i innych. Właścicielem Presafe jest od teraz DNV GL - Business Assurance.

Poprzez objęcie całości udziałów w spółce, DNV GL tworzy solidne fundamenty biznesowe, oparte na niezdywersyfikowanym przywództwie, co umożliwia budowanie konkurencyjnej i sprawnej organizacji. Znaleźliśmy się w najkorzystniejszym położeniu, pozwalającym stawić czoła wyzwaniom stawianym przez otoczenie prawne, a zarazem zapewniającym warunki do zrównoważonego wzrostu w przyszłości –  mówi Luca Crisciotti, prezes DNV GL - Business Assurance.  – Pod względem operacyjnym umożliwia to DNV GL rozwijanie ściślej ukierunkowanych usług, usuwa wcześniejsze bariery i ułatwia reagowanie na potrzeby klientów. 

Po przeniesieniu udziałów Nemko pozostanie dla Presafe ważnym partnerem, a współpraca między obiema organizacjami nie ulegnie zmianie. Za pośrednictwem Presafe, Nemko będzie nadal oferować usługi oceny zgodności z wymaganiami w zakresie wyrobów medycznych i wyposażenia dla stref zagrożonych. Obsługa już wydanych certyfikatów oraz wszelkie relacje z klientami będą realizowane na dotychczasowych zasadach. Dzięki skali działania osiągniętej przez Presafe na terenie Skandynawii, krok ten zwiększa zdolności techniczne w zakresie certyfikacji znaków CE w Europie Północnej. Oczekuje się, że dalsze rozwijanie działalności na obszarze Europy Północnej w oparciu o dziedzictwo Presafe i usługi z obszaru certyfikacji produktów oferowane przez DNV GL zaowocuje efektem synergii.

Może Cię również zainteresować:

  Harmonogram webinariów

Harmonogram webinariów

Zapoznaj się z naszą ofertą webinariów (PDF)

  Harmonogram szkoleń

Harmonogram szkoleń

Sprawdź terminy i miejsca najbliższych szkoleń

  Publikacje Business Assurance

Publikacje Business Assurance

Pobierz interesujące publikacje z branży certyfikacji

  Newsletter

Newsletter

Otrzymuj na maila najnowsze informacje na temat standardów i szkoleń.

 

Aktualności

Najnowsze wiadomości Business Assurance

 

Wycena kosztów / oferta

Zapytaj o bezpłatną ofertę certyfikacji lub szkoleń

 

O DNV - Business Assurance

Kilka słów o naszej organizacji

The module failed to load