DNV w Polsce

IATF 16949 - Zarządzanie jakością w przemyśle motoryzacyjnym

Cars in a row

Kontakt:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Chcesz otrzymać ofertę?

TAK

Międzynarodowy standard systemu zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym

Certyfikat IATF 16949 jest gwarancją, że przedsiębiorstwo pomyślnie przeszło audyt zgodności z normą i spełnia wymagania Klientów. 

Czym jest IATF 16949?

Norma IATF 16949 została opracowana przez wiodących producentów z branży motoryzacyjnej. Opiera się na wymaganiach ISO 9001 oraz krajowych normach dotyczących jakości w branży. Standard mogą stosować wszyscy producenci w całym łańcuchu produkcji na całym świecie - do produkcji samochodów, ich części lub systemów. Nowe wydanie IAFT 16949 zostało opublikowane 1 października 2016 roku.

Dlaczego warto certyfikować na zgodność z IATF 16949 ?

Certyfikat systemu zarządzania jakością IATF 16949 podkreśla jakości produktu, jak i zgodności z oczekiwaniami ze strony klientów. Norma w sposób ciągły pomaga też stale identyfikować te obszary systemu zarządzania i procesy, które wymagają poprawy.

Dostawca z certyfikatem IATF 16949 przyznanym przez DNV jest automatycznie dodany do światowej bazy dostawców. Baza danych jest wykorzystywana wyłącznie przez Producentów Oryginalnego Sprzętu (Original Equipment Manufacturers, OEM) i jest regularnie aktualizowana w zakresie statusu certyfikacji i działalności dostawców. Certyfikat jest często  wstępną umową.

Pozostałe korzyści certyfikacji wg IATF 16949:

  • Usprawnienie procesów i jakości produktu
  • Zmniejszone zapotrzebowanie na audyty drugiej i trzeciej strony
  • Większe zaufanie podczas ubiegania się o międzynarodowe kontrakty dotyczące zaopatrzenia
  • Gwarancja wiarygodności podczas ubiegania się o międzynarodowe kontrakty dotyczące zaopatrzenia lub lokalnego rozszerzania działalności
  • Zmniejszenie wahań produkcji i poprawa efektywności wytwarzania; pozytywny wpływ na dolną linię produkcyjną

Jak zdobyć certyfikat?

Aby przystąpić do certyfikacji, trzeba wdrożyć skuteczny system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy IATF 16949.

DNV jest akredytowaną jednostką certyfikacyjną trzeciej strony. Zapewniamy odpowiednie szkolenia i certyfikację systemu zarządzania IATF 16949.

Kontakt:

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Chcesz otrzymać ofertę?

TAK

Kontakt z Business Assurance

Wyślij wiadomość

Powiązane uslugi: