Other sectors

FSC-STD-40-004 -0 nowa wersja 3.0

FSC-STD-40-004 -0 v3 DNV GL

Kontakt:

Zapytanie o ofertę

Wyślij

Newsletter

Subskrybuj

FSC® kończy paroletnie prace nad rewizją podstawowego standardu odniesienia FSC-STD-40-004 wersja 3.0, który zawiera wymagania dla firm posiadających i ubiegających się o certyfikaty kontroli pochodzenia produktu FSC.

Główne zmiany w proponowanej nowej wersji standardu dotyczą: 

  • wymagań dotyczących systemu weryfikacji transakcji
  • zasad dotyczących certyfikatów wielooddziałowych, umożliwiających prowadzenie wspólnego konta kredytowego FSC i obliczanie składu procentowego dla kilku lokalizacji
  • wymagań dla systemu kredytowego, włącznie z przejrzystszymi zasadami dla wyrobów złożonych z kilku materiałów i wydłużeniem okresy ważności kredytu z 12 do 24 miesięcy
  • obniżenia minimalnego progu składu procentowego dla wymaganego do etykietowania produktów FSC z 85% do 70% (podobnie jak dla produktów kategorii FSC Mix)
  • włączenia tzw. wskazówek FSC (FSC Advice) i interpretacji do nowej wersji standardu
Warto pamiętać, że od1 lipca br. weszła w życie nowa wersja standardu FSC-STD-40-005 wersja 3.0 dotycząca materiałów FSC Controlled Wood. Już teraz zapraszamy także do udziału w webinarium poświęconego zmianom wymagań standardów, które będziemy prowadzić we wrześniu br. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Kontakt:

Zapytanie o ofertę

Wyślij

Newsletter

Subskrybuj

Kontakt z Business Assurance

Wyślij wiadomość

Powiązane usługi: