Nowy standard BRC Food Safety wersja 9

1 sierpnia 2022 roku została opublikowana nowa wersja The Global Standard Food Safety Issue 9. Zgodnie z zapowiedzią audyty na podstawie wydania 9 rozpoczną się 1 lutego 2023 roku. Prosimy o zapoznanie się z pozostałymi ważnymi szczegółami.

Wszyscy posiadacze certyfikatów BRC GS Food powinni sprawdzić terminy na swoich certyfikatach BRC. 

  • jeżeli okno audytowe rozpoczyna się w dniu lub po 1 lutego 2023 r. kolejny audyt powinien dotyczyć wydania 9,
  • jeżeli okno audytowe rozpoczyna się w styczniu 2023 r. i kończy się w dniu lub po 1 lutego 2023 r., należy uzgodnić z działem planowania/ audytorem datę audytu, wiedząc, że jeżeli audyt obejmuje 1 lutego 2023 r. jako datę audytu, będzie on dotyczył wydania 9.

Posiadacze certyfikatów BRC GS Food z programem niezapowiedzianym lub spodziewający się niezapowiedzianego audytu powinni rozważyć następujące kwestie:

  1. termin przed 1 lutego 2023: niezapowiedziany audyt będzie dotyczył wydania 8 (przed 1 lutego 2023),
  2. termin w lutym 2023: wszystkie audyty niezpowiedziane od 1 lutego 2023 będą przeprowadzone zgodnie z nową wersją 9. 

Jeśli mają Państwo pytania w sprawie audytów niezapowiedzianych prosimy o kontakt ze swoim audytorem lub działem planowania. 

Dobrowolne moduły mające zastosowanie do wersji 8 będą dostępne dla wersji 9.
Nowe wydanie i wskazówki pomocnicze są dostępne dla certyfikowanych zakładów w ramach BRCGS Participate. W innym przypadku wersje publikacji można nabyć w sklepie BRCGS Store. Listy kontrolne do samooceny w różnych językach dostępne są na stronie BRC GS.

W celu zapoznania się z nowym wydaniem 9 można skorzystać z następującej dokumentacji: Global Standard Food Safety Issue 9 (dostępny w kilku językach), Global Standard Food Safety Issue 9 Interpretation Guideline, Global Standard Food Safety Issue 9 Guide to Key Changes.

BRCGS współpracuje z wieloma partnerami (w tym z DNV) w celu przeprowadzenia webinariów związanych z wprowadzeniem Globalnego Standardu Food Safety Issue 9. Webinaria te (prowadzone w j. angielskim) zapewnią wprowadzenie do nowego wydania normy, dostarczą informacji na temat kluczowych zmian oraz przygotują do podjęcia kolejnych kroków. Aby się zarejestrować, należy wejść do katalogu BRC i po prostu kliknąć na link rejestracyjny znajdujący się poniżej wybranego webinaru (proszę odnieść się do webinaru DNV).

Zobacz także

 

Publikacje - pobierz za darmo

Zyskaj dostęp do artykułów, raportów, analiz, wyników badań i innych publikacji

 

Webinaria

Sprawdź naszą aktualną ofertę darmowych webinariów

 

Certyfikacja

Sprawdź nasze aktualne usługi związane z Certyfikacją Systemów Zarządzania.

 

Harmonogram Szkoleń

Sprawdź terminy najbliższych szkoleń

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje z branży certyfikacji

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami

The module failed to load