Zmiany wymagań w związku z nowym FSC-STD-40-004 wersja 3.0

Webinarium internetowe, 27 marca 2017 roku

Forest Stewardship Council® opublikowała na początku bieżącego roku nową wersję podstawowego standardu odniesienia FSC-STD-40-004 wersja 3.0. Zakończyła ona 2 letniej proces nowelizacji tego standardu. Nowa wersja standardu wchodzi w życie 1 kwietnia 2017 i ma 12 miesięczny okres przejściowy. Firmy, które uzyskały certyfikat w oparciu o dotychczasową wersję standardu 2.1 są zobowiązane do dostosowaniu swoich udokumentowanych systemów  kontroli pochodzenia produktu FSC® i przejść ocenę zgodności względem nowej wersji najpóźniej do 31 marca 2018. Nowa wersja standardu porządkuje wymagania, przenosząc publikowane w wymagania dokumentach FSC-DIR oraz publikowanych cyklicznie interpretacjach wymagań standardów. Wyjaśnieniu uległa kwestia dotycząca platformy rejestracji transakcji, która budziła najwięcej emocji. Wprowadzono zmiany dotyczące systemu kredytowego, które umożliwiają prowadzenie jednego konta kredytowego przez wszystkie lokalizacje  objęte zakresem certyfikatów wielooddziałowych.

Korzyści


Webinarium informuje o zmianach wprowadzonych przez nową wersję podstawowego standardu odniesienia FSC-STD-40-004 wersja 3.0, która wchodzi w życie 1 kwietnia 2017 r. umożliwiające dostosowanie systemów kontroli pochodzenia produktów FSC firm, które posiadają już certyfikaty FSC COC, oraz podmiotów, które będą zamierzając certyfikować się w najbliższej przyszłości. Przewidziany jest również czas na moderowaną sesję pytań uczestników.


Uczestnicy webinarium


Seminarium jest przeznaczone dla osób zainteresowanych w tym osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie systemów FSC w firmach.


Agenda


10:00 – rozpoczęcie webinarium
10:10 – zajęcia webinaryjne
11:30 – sesja pytań i odpowiedzi
12:00 – podsumowanie i zakończenie webinarium


Warunki uczestnictwa


Udział w webinarium jest bezpłatny
Koszt imiennego zaświadczenia o uczestnictwie to 50,00 zł netto
Koszt materiałów 50,00 zł netto

Trener


Piotr Sroczyński – doświadczony audytor wiodący i wykładowca, DNV GL - Business Assurance Poland.

Rezerwacje i zgłoszenia


Wypełnione karty zgłoszenia na webinarium prosimy kierować mailem na adres webinaria@dnvgl.com do dnia 24 marca 2017r.

Instrukcje techniczne i tryb logowania otrzymają Państwo mailem zwrotnym

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


 

Szczegóły webinarium

Pobierz ulotkę w formacie PDF