Skip to content

Certyfikacja PEFC

PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) to system certyfikacji organizacji zajmujących się gospodarką leśną i podmiotów przetwarzających surowce pochodzenia leśnego

Standardy PEFC, zarówno dotyczące gospodarki leśnej jak i łańcucha dostaw wyrobów zawierających surowce leśne odnoszą się do aspektów środowiskowych, społecznych i ekonomicznych.

W Polsce prawie wszystkie lasy zarządzane przez PGL Lasy Państwowe są certyfikowane na zgodność ze standardami gospodarki leśnej PEFC.

Certyfikacja łańcucha dostawa wyrobów zawierających surowce leśne PEFC (Chain of custody) daje możliwość certyfikacji indywidualnej, wielooddziałowej i grup producenckich (dotyczy małych niezależnych przedsiębiorców).

Certyfikacja PEFC umożliwia znakowanie certyfikowanych wyrobów zawierających surowce pochodzenia leśnego etykietami PEFC jak również używanie logo PEFC do celów promocyjnych.

Wszystkie standardy PEFC są bezpłatne i dostępne na witrynie internetowej Rady PEFC Polska www.pefc.pl.

Jak zacząć? 

Skontaktuj się z naszymi doradcami, aby dowiedzieć się więcej o tym systemie certyfikacji oraz o tym, jak możemy Cię wesprzeć na drodze do uzyskania certyfikatu. Możesz również przesłać do nas formularz z zapytaniem o ofertę.

Zobacz także

 

Aktualności

Najnowsze wiadomości Business Assurance

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje z branży certyfikacji

 

O DNV - Business Assurance

Akredytowana jednostka certyfikująca