- {- item.details.type -}
- {- item.details.date -}
- {- item.details.sector -}
Filtrowanie:
-
{- f.title -}
- {- option.title -}
Twoje ustawienia:
- {- option.title -}
Tematy związane ze statkami w serwisie, nowymi budowami i inspekcjami dronowymi
Tematy związane ze statkami w serwisie, nowymi budowami i inspekcjami dronowymi
CMC
Maritime Academy
Veracity to otwarta i bezpieczna platforma ułatwiająca wymianę zbiorów danych, interfejsów API i aplikacji.
Zaloguj się Rejestracja Odwiedź marketplace VeracityBaza wiedzy, narzędzi i usług oferowanych przez nasze towarzystwo:
CMC Remote Surveys
Maritime Customer Portal / Customer tools
DNV Rules and Standards
Technical and Regulatory News
Find our services
DNV Maritime
Maritime Insights
Maritime
Międzynarodowa Organizacja Morska jest wyspecjalizowaną agencją Organizacji Narodów Zjednoczonych odpowiedzialną za działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i ochrony żeglugi międzynarodowej oraz zapobieganie zanieczyszczeniom ze statków. Zajmuje się również sprawami prawnymi, w tym kwestiami odpowiedzialności i odszkodowań oraz ułatwieniami w międzynarodowym ruchu morskim. Została utworzona na mocy konwencji przyjętej pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie 17 marca 1948 r. i spotkała się po raz pierwszy w styczniu 1959 r.
Obecnie liczy 174 państwa członkowskie. Organem zarządzającym IMO jest zgromadzenie, które składa się ze wszystkich państw członkowskich i spotyka się zwykle raz na dwa lata. Przyjmuje budżet na kolejne dwulecie wraz z uchwałami technicznymi i rekomendacjami przygotowanymi przez organy pomocnicze w ciągu ostatnich dwóch lat. Rada, złożona z 40 państw członkowskich wybranych przez Zgromadzenie, działa jako organ zarządzający między sesjami Zgromadzenia. Przygotowuje budżet i program prac Zgromadzenia. Główne prace techniczne są wykonywane przez Komisje Bezpieczeństwa Morskiego, Ochrony Środowiska Morskiego, Prawnej, Współpracy Technicznej i Ułatwień oraz szereg podkomitetów.
Hasło IMO podsumowuje jej cele: Bezpieczeństwo i wydajna żegluga na czystych oceanach
IMO Webpage
Lista aktualnych publikacji
Wszystkie publikacje w jednym miejscu (wymagana licencja/rejestracja)
Zaangażowany w bezpieczeństwo statków i czystych mórz, IACS wnosi wyjątkowy wkład w rozwój regulacji dotyczących bezpieczeństwa morskiego poprzez wsparcie techniczne, weryfikację zgodności oraz badania. Ponad 90% światowego tonażu przewożonego ładunku jest objęte zasadami i normami dotyczącymi projektowania klasyfikacyjnego, budowy i zgodności w całym okresie użytkowania, określonymi przez jedenaście stowarzyszeń członkowskich IACS.
IACS jest organizacją członkowską non-profit, zrzeszającą towarzystwa klasyfikacyjne, która ustanawia minimalne standardy techniczne i wymagania dotyczące bezpieczeństwa morskiego i ochrony środowiska oraz zapewnia ich spójne stosowanie. Realizuje tę odpowiedzialność za pośrednictwem swoich paneli, grup eksperckich i zespołów projektowych oraz zapewnia System Certyfikacji Systemu Jakości (QSCS), którego przestrzegają jego Członkowie, jako zapewnienie uczciwości zawodowej i utrzymania wysokich standardów zawodowych. IACS jest uznawany za głównego doradcę technicznego IMO.
Jedyna trójstronna agencja ONZ, która od 1919 r. zrzesza rządy, pracodawców i pracowników 187 państw członkowskich aby ustalać standardy pracy, opracowywać politykę i programy promujące godną pracę dla wszystkich, kobiet i mężczyzn.