Serwis dronowy

DNV intensywnie wdraża nowe technologie mające na celu usprawnienie procesu inspekcji. Jedną z innowacji jest wykorzystanie dronów do inspekcji konstrukcji i systemów.

Nasz zespół inspektorów posiada odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, które uprawniają do prowadzenia tego typu zadań z wykorzystaniem dronów.

Oferujemy możliwość wykonania inspekcji z wykorzystaniem dronów do weryfikacji konstrukcji i systemów na statkach (np. zbiornikowcach, masowcach) oraz jednostkach offshorowych w tym platformach wiertniczych. Ponadto technologia ta może zostać wykorzystana również na lądzie w obszarze różnego rodzaju instalacji np. terminali przeładunkowych i elektrowni wiatrowych.

Wykorzystanie dronów podczas inspekcji w znaczący sposób skraca czas trwania inspekcji oraz obniża koszty jakie muszą zostać poniesione w przypadku wykorzystania tradycyjnych metod (np. budowa rusztowań lub wspinaczka). Dodatkowo wykorzystanie dronów znacząco podnosi bezpieczeństwo osób uczestniczących w inspekcji.

Przykłady inspekcji podczas których wykorzystaliśmy drony zaprezentowane są w poniższych linkach:

  • DNV drone inspection on the Rowan Gorilla VI - YouTube
  • DNV offshore drone survey on board Safe Scandinavia - YouTube

Serwis_dronowy_1    Serwis_dronowy_2