Ile kroków musisz wykonać, aby zostać liderem w swojej branży?

Nowy program DNV GL wspierający wzrost efektywności systemów zarządzania jakością w przedsiębiorstwach.

Firma przyszłości to taka, która na pierwszym miejscu stawia na jakość –  by spełniać restrykcyjne wymagania rynku, prawa krajowego i unijnego, oraz by móc konkurować i dostarczać towary, utrzymać i pozyskać nowych klientów.  Nawet niewielka, ale systematyczna poprawa różnych aspektów jakości może znacząco poprawić wyniki. Aby to osiągnąć, firmy potrzebują odpowiednich narzędzi. I tu właśnie mogą pomóc nowoczesne systemy zarządzania jakością.  Jest ich wiele, mają różne cele, odznaczają się różną możliwością zastosowań, np. ściśle branżowym charakterem, większym lub mniejszym stopniem sformalizowania. Jednak ich wspólnym i nadrzędnym celem jest dostarczenie firmom narzędzi do skutecznego wdrażania i zarządzania kwestiami związanymi z zapewnieniem jakości oraz minimalizacją zagrożeń.  

10 kroków do doskonałości 

Z myślą o firmach, które cenią wysoką jakość swoich procesów, produktów, pracy i relacji z otoczeniem, DNV GL Business Assurance przygotował program „10 kroków do doskonałości”. Projekt ten powstał po to, by firmy w krótkim czasie mogły wdrożyć nowe rozwiązania dotyczące zarządzania jakością, które przyczynią się do wzrostu ich efektywności.  „10 kroków do doskonałości” to program modułowy i bardzo elastyczny. Firma sama decyduje, które elementy wybrać, i w którym momencie je zastosować. Składowe programu :

 1. Audyt dowolnego, wdrożonego przez firmę systemu jakości. 
 2. Udział przedstawiciela firmy w webinarium.
 3. Udział pracownika firmy w jednym z wielu szkoleń otwartych.
 4. Udział przedstawicieli firmy w dedykowanym szkoleniu zamkniętym przygotowanym pod potrzeby firmy. 
 5. Przeprowadzenie analizy luk, która pozwala na bardziej efektywne wdrożenie systemów zarządzania ISO 9001 i 14001 po zmianach.
 6. Benchmarking metodą CRT – Compliance Rating Tool, czyli przeprowadzenie porównania poziomu zgodności systemu zarządzania w ujęciu firma – oddziały jak również firma – konkurenci z branży.
 7. Audyt podwykonawcy lub dostawcy
 8. Analiza ryzyka
 9. Materiały szkoleniowe poszerzone o najciekawsze studia przypadków firm polskich i zagranicznych.
 10. Dostęp do dedykowanych krajowych i międzynarodowych raportów specjalnych nt. kwestii związanych z zapewnieniem jakości przygotowanych przez pracowników DNV GL

Na koniec realizacji Programu firma otrzymuje prestiżowy certyfikat potwierdzający udział w projekcie. Warunkiem skorzystania z programu jest zobowiązanie firmy do zlecenia audytu DNV GL, udział w szkoleniu otwartym bądź zamkniętym oraz wybór przynajmniej jednej z usług: analizy luk, benchmarkingu CRT, audytu podwykonawcy i/lub analizy ryzyk.  Program może być zrealizowany w dowolnym czasie, przy założeniu podpisania umowy do końca 2016 roku i realizacji przynajmniej jednego elementu Programu do końca 2016 roku. 

Korzyści wynikające z udziału w Programie

Wdrożenie rozwiązań związanych z doskonaleniem jakością pozwoli firmom na:

 • Realizację w firmie polityki zarządzania jakością.
 • Skuteczne konkurowanie na rynkach polskich i zagranicznych.
 • Uzyskanie przewagi konkurencyjnej dzięki informacji o udziale w programie.
 • Lepszą integrację poszczególnych działów, dzięki wdrożeniu zintegrowanego myślenia o zarządzaniu jakością.
 • Dotarcie do nowych i utrzymanie istniejących klientów.
 • Pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników. 

Program „10 kroków do doskonałości” dedykowany jest do przedstawicieli kierownictwa, osób odpowiedzialnych za jakość, zarządzanie ryzykiem i kluczowe procesy zarówno w firmach, które wdrożyły system zarządzania jakością ISO, jak również posiadają inne systemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i zarządzania. 

Zaoszczędź dodatkowo 30%

  Oprócz podniesienia efektywności systemu zarządzania jakością, program oferuje korzystny system zniżek:  

5% zniżki na audyt, 

10% zniżki na udział w szkoleniach, 

15% zniżki na usługi: analiza luk, benchmarking CRT, audyt podwykonawcy i/lub analizę ryzyk 

Twój pierwszy krok na drodze do sukcesu 

Program został skonstruowany w ten sposób, by każda z firm mogła samodzielnie i w dogodnym dla niej czasie wybrać, z których jego elementów skorzystać, jako pierwszych, kolejnych czy ostatnich.  Według DNV GL najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie uczestnictwa w Programie od wzięcia udziału w szkoleniu, następnie przeprowadzenie analizy luk i/lub analizy ryzyka, co najlepiej przygotuje firmę do audytu i certyfikacji.  Osoby zainteresowane otrzymaniem dodatkowych informacji o Programie „10 kroków do doskonałości” mogą się kontaktować poprzez e-mail: certification.pl@dnvgl.com 

Zobacz także

 

Aktualności

Najnowsze wiadomości Business Assurance

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje z branży certyfikacji

 

O DNV - Business Assurance

Akredytowana jednostka certyfikująca