Certyfikaty w systemie opartym na technologii blockchain

Pełna ochrona i natychmiastowa dostępność

Wszystkie nasze certyfikaty zostały zaktualizowane i umieszczone w odrębnym, bezpiecznym systemie opartym na technologii blockchain, umożliwiającej natychmiastowe potwierdzenie ich aktualności i autentyczności.

Blockchain concept

Kontakt:

Masz pytania w sprawie blockchain?

Skontaktuj się z nami!

Chcesz otrzymywać nasz newsletter?

Zapisz się
Interesy najchętniej robi się z tymi, którym się ufa, toteż wiarygodność jest istotnym aktywem każdej firmy. W jaki sposób organizacja może wykazać, że funkcjonuje w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, a jej wyroby i usługi są bezpieczne i niezawodne?

DNV GL zajmuje się budowaniem zaufania już od 150 lat. Wykorzystując technologię blockchain, jako pierwsi w branży certyfikacji weszliśmy na drogę zapewniania bezpieczeństwa cyfrowego, umożliwiając naszym klientom zwiększenie przejrzystości działań, jakie podejmują w dążeniu do wykazania zgodności z przyjętymi zasadami i normami.

O technologii blockchain


Technologia blockchain rewolucjonizuje przechowywanie i udostępnianie danych. Dzięki zastosowaniu kryptograficznej ochrony danych, łańcuch bloków tworzy zdecentralizowaną bazę lub „cyfrowy rejestr” informacji. Każdy z wchodzących w skład sieci komputerów musi zatwierdzić aktualizację, co ogranicza podatność na zagrożenia cechującą scentralizowane systemy przechowywania danych.

DNV GL przechowuje certyfikaty w swoim własnym systemie opartym na łańcuchu bloków, dzięki czemu ma wyłączne prawo generowania nowych certyfikatów oraz aktualizowania zawartych w nich danych, przy jednoczesnym wykorzystaniu takich mechanizmów tego rozwiązania, jak możliwość potwierdzania autentyczności, decentralizacja i kodowanie. O ile aktualizacji może dokonywać tylko DNV GL, sprawdzić aktualność certyfikatów umieszczonych w systemie może każdy.

Jak to działa


Po wydaniu certyfikatu, zawarte w nim dane są digitalizowane, a certyfikatowi nadawany jest cyfrowy kod identyfikacyjny. Wszystkie certyfikaty są opatrzone znacznikami i identyfikowalne, natomiast oryginalny dokument jest bezpiecznie przechowywany w sieci komputerów tworzących łańcuch bloków i określnych mianem węzłów.

Dane certyfikatu są kontrolowane równolegle w naszym systemie produkcyjnym. Łącznie, jest to bezpieczny, wysoce przejrzysty i całkowicie odporny na ingerencje system transakcyjny, ułatwiający wykrywanie prób fałszerstwa, gdyż zastosowane rozwiązania wychwytują nieaktualne lub podrobione certyfikaty.

Sprawdzanie aktualności i autentyczności certyfikatu


Od września 2017 r. wszystkie nowe oraz zaktualizowane certyfikaty posiadają wbudowany kod QR, który można skanować urządzeniem wyposażonym w skaner QR. System łańcucha bloków przeprowadza weryfikację i umożliwia przeglądanie danych certyfikatu. Każdy w dowolnym momencie może sprawdzić prawdziwość deklaracji firmy, a także zakres i terminy ważności certyfikacji. Ponadto, autentyczność certyfikatów można weryfikować za pośrednictwem naszej ogólnodostępnej przeglądarki public certification checker.

Kontakt:

Masz pytania w sprawie blockchain?

Skontaktuj się z nami!

Chcesz otrzymywać nasz newsletter?

Zapisz się

Dowiedz się więcej

Jak sprawdzić certyfikat w technologii blockchain

Zobacz przewodnik

Blockchain

Zobacz film

FAQ

Skąd zdobyć skaner QR?

Odpowiedź:
Odpowiedź:
Zalecamy pobranie nie zawierającego reklam skanera QR ze sklepu z aplikacjami połączonego z Państwa urządzeniem. Może to być np. Google Play dla telefonów z systemem Android lub App-store dla telefonów Apple.

Kiedy w systemie blockchain aktualizowane są dane certyfikatu?

Odpowiedź:
Odpowiedź:
Dane są aktualizowane równocześnie z odnowieniem lub wydaniem certyfikatu.

Czy dane są bezpieczne?

Odpowiedź:
Odpowiedź:
Certyfikaty są przechowywane w naszym własnym systemie opartym na technologii blockchain, dzięki czemu mamy wyłączne prawo wprowadzania nowych danych, przy jednoczesnym wykorzystaniu takich mechanizmów tego rozwiązania, jak możliwość potwierdzania autentyczności, decentralizacja i kodowanie. Dane są równolegle gromadzone w naszym centralnym systemie produkcyjnym. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, gdyż dane nie są przechowywane w jednym tylko miejscu.