Skip to content

Certyfikaty w systemie opartym na technologii blockchain

Niezmienny, natychmiastowy i pewny

Wszystkie nasze certyfikaty zostały zaktualizowane i umieszczone w oddzielnym, bezpiecznym systemie opartym na technologii blockchain, co pozwala na natychmiastowe potwierdzenie ich ważności i autentyczności.

Ludzie prowadzą interesy z firmami, którym ufają. DNV od ponad 150 lat zajmuje się budowaniem zaufania. Wykorzystując technologię blockchain, jako pierwsi w branży certyfikacyjnej idziemy o krok dalej, zapewniając cyfrowe poświadczenie wiarygodności. Dzięki temu nasi klienci mogą być bardziej transparentni w swoich wysiłkach na rzecz wykazania identyfikowalnej zgodności i przestrzegania przepisów i norm.

O rozwiązaniu blockchain

Technologia blockchain zrewolucjonizowała sposób przechowywania i udostępniania danych. Wykorzystując kryptografię do zabezpieczenia informacji, blockchain zapewnia zdecentralizowaną bazę danych lub "cyfrową księgę" informacji. Bazując na sieci komputerów, które muszą zatwierdzić aktualizację zanim zostanie ona zweryfikowana i zapisana, blockchain zmniejsza zależność od scentralizowanego przechowywania danych i jego podatność na zagrożenia. DNV przechowuje certyfikaty w publicznym systemie VeChain blockchain. Prawo do tworzenia nowych certyfikatów i aktualizowania informacji. Jednocześnie wykorzystujemy zalety tej technologii, takie jak uwierzytelnianie, decentralizacja i szyfrowanie. Chociaż aktualizacje mogą być wykonywane tylko przez nas, każdy może uzyskać dostęp do blockchaina, aby sprawdzić ważność certyfikatów.

Jak to działa

Po wydaniu certyfikatu dane są digitalizowane, a do każdego certyfikatu przypisywana jest cyfrowa tożsamość. Wszystkie certyfikaty są znakowane i identyfikowalne. Oryginał jest bezpiecznie przechowywany w sieci komputerów w blockchainie, zwanych potocznie węzłami. Dane certyfikatów są równolegle zarządzane w naszym systemie produkcyjnym. W sumie tworzy to niezmienną transakcję, bezpieczną i wysoce przejrzystą, co ułatwia wykrycie oszustwa, ponieważ technologia ujawni wszelkie nieaktualne lub sfałszowane certyfikaty.

Sprawdzanie ważności certyfikatu

Wszystkie certyfikaty mają wbudowany kod QR, który można zeskanować za pomocą urządzeń mobilnych. W blockchainie następuje odszukanie i prezentacja szczegółów certyfikatu. Każdy może w każdej chwili sprawdzić i zweryfikować roszczenia firmy oraz zakres i ważność certyfikatu.

Dowiedz się więcej

  Jak sprawdzić certyfikat w technologii blockchain

Jak sprawdzić certyfikat w technologii blockchain

Zobacz przewodnik

   Blockchain

Blockchain

Zobacz film

FAQ

Odpowiedź:

Odpowiedź:
Zalecamy pobranie nie zawierającego reklam skanera QR ze sklepu z aplikacjami połączonego z Państwa urządzeniem. Może to być np. Google Play dla telefonów z systemem Android lub App-store dla telefonów Apple.

Odpowiedź:

Odpowiedź:
Dane są aktualizowane równocześnie z odnowieniem lub wydaniem certyfikatu.

Odpowiedź:

Odpowiedź:
Certyfikaty są przechowywane w naszym własnym systemie opartym na technologii blockchain, dzięki czemu mamy wyłączne prawo wprowadzania nowych danych, przy jednoczesnym wykorzystaniu takich mechanizmów tego rozwiązania, jak możliwość potwierdzania autentyczności, decentralizacja i kodowanie. Dane są równolegle gromadzone w naszym centralnym systemie produkcyjnym. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, gdyż dane nie są przechowywane w jednym tylko miejscu.