Audyt recyklera 2019

Od 1 stycznia 2016 r. przedsiębiorcy prowadzący recykling odpadów opakowaniowych są zobowiązani do przeprowadzania rocznego audytu zewnętrznego.

Rozpoczyna się kolejny sezon Audytu recyklera, czyli audytu zewnętrznego przedsiębiorcy wystawiającego dokumenty DPR/DPO/EDPO/EDPR. Do przeprowadzenia audytu recyklera zobligowany jest każdy przedsiębiorca prowadzący proces recyklingu/odzysku, który posiada zezwolenie na przetwarzanie powyżej 400 Mg odpadów rocznie (wszystkich odpadów, nie tylko odpadów opakowaniowych) oraz wystawi przynajmniej jeden dokument DPR/DPO. Jednocześnie każdy przedsiębiorca wystawiający dokumenty EDPR/EDPO na łączną masę powyżej 400 Mg także jest zobowiązany do przeprowadzenia audytu.

Audyt zewnętrzny można przeprowadzić w momencie, kiedy przedsiębiorca posiada wszystkie dokumenty za cały rok. W przypadku firm, które mają dużą ilość dokumentów, audyt ten można przeprowadzić w dwóch etapach.  Pierwszy etap może być wykonany za I półrocze lub trzy kwartały – wtedy audyt może być przeprowadzony w listopadzie, grudniu lub styczniu, natomiast audyt końcowy obejmujący zakresem pozostałą część roku – do końca kwietnia zgodnie z wymaganiami ustawy.

Jednostkami uprawnionymi do przeprowadzenia audytu są jedynie akredytowani weryfikatorzy EMAS. DNV posiada odpowiednie uprawnienia (nr akredytacji: PL-V-0015). Dzięki zaufaniu kilkudziesięciu organizacji o różnej wielkości (od największych recyklerów w kraju do małych przedsiębiorców) w tym roku jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani do sprawnego przeprowadzania audytów.

W celu nawiązania współpracy w zakresie przeprowadzenia audytu recyklera prosimy o przesłanie zapytania ofertowego.

Zobacz także

  Publikacje

Publikacje

Pobierz ciekawe publikacje z branży certyfikacji

  Webinaria

Webinaria

Zapisz się na bezpłatne webinaria

  Newsletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje z branży certyfikacji

  Szkolenia

Szkolenia

Znajdź interesujące Cię szkolenie

 

Publikacja Audyt recyklera opakowań

Wszystko, co należy wiedzieć na temat audytu recyklera

 

Audyt recyklera

Pobierz ulotkę

 

Audyt ZSEE

Pobierz ulotkę

 

O DNV - Business Assurance

Kilka słów o naszej organizacji

 

Zapytaj o ofertę

Otrzymaj bezpłatną ofertę dotyczącą usług

 

Kontakt Business Assurance

Masz inne pytania? Prześlij je do nas.