DNV w Polsce

Pasze GMP+

Animal feed and ingredients GMPPDV and FAMI QS

Kontakt:

Zapytanie o wycenę

Wyślij

Newsletter

Subskrybuj

​Pasze dla zwierząt i dodatki paszowe wpływają na bezpieczeństwo produktu końcowego. GMP + jest standardem mającym zastosowanie w produkcji pasz, transporcie i handlu. Standard ten został opracowany w celu zapewnienia bezpiecznego wpływu pasz na produkty końcowe.

Pasze dla zwierząt mają bezpośredni wpływ na jakość i bezpieczeństwo żywności pochodzenia zwierzęcego. Konsumenci mięsa, mleka, ryb i jaj oczekują od przemysłu i detalistów dostarczania produktów bezpiecznych, wysokiej jakości. GMP + ma zastosowanie przy produkcji i w sprzedaży mieszanek paszowych, pasz dla zwierząt, premiksów i dodatków, a także w transporcie, przeładunkach, uprawach i żywieniu w gospodarstwach hodowlanych. Certyfikowane mogą być także laboratoria, które prowadzą analizy.

Czym jest certyfikat GMP+?

GMP + jest międzynarodowym systemem certyfikacji zapewniającym bezpieczeństwo pasz. Powstał z połączenia: GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) oraz HACCP (Analiza Zagrożen i Krytycznych Punktów Kontroli). Kładzie nacisk na zarządzanie jakością (ISO 9001) i ryzykiem (HACCP).

Wymaga przede wszystkim prawidłowego stosowania dodatków i weterynaryjnych produktów medycznych. Ponadto, rozporządzenie przewiduje kontrolę poziomu niepożądanych substancji i produktów, takich jak metale ciężkie, pestycydy, i aflatoksyny. Wreszcie, wymaga pomiarów by zapobiec skażeniu salmonellą zwierząt poprzez pasze dla zwierząt.

Kogo dotyczy GMP+?

Wdrożenie i certyfikacja GMP+ skierowane jest do:
 • Producentów pasz,
 • Producentów składników pasz,
 • Przedsiębiorstw handlowych,
 • Przedsiębiorstw transportowych.

Dlaczego certyfikacja GMP+ jest dobra dla mojej firmy?

Demonstracja i przejrzystość zapewnienia jakości stanowi licencję na produkowanie. Certyfikacja pokazuje Twoje zaangażowanie, aby ustanowić ogólnie uznane zasady, i otwiera globalny rynek:

 • bezpieczeństwo żywności ma wysoki priorytet,
 • przemyśle produkcji pasz zwierzęcych, w tym dostawców składników, jest częścią łańcucha pokarmowego i jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo w swoich produktach,
 • kontrola jakości surowców będących przedmiotem wspólnego zainteresowania dla dostawców i przemyśle produkcji pasz zwierzęcych,
 • handlu i przemysłu są przy założeniu, że ich odpowiedzialność za bezpieczeństwo produktów,
 • uzyskując certyfikat GMP+, firma demonstruje gwarancję, że pasze i składników karmy dla zwierząt spełniają przepisy prawne i wymogi, które zostały uzgodnione z zainteresowanymi stronami w łańcuchu.

GMP+ pozwala organizacji na:

 • Zdobycie zaufania klientów, wykazując, że pasza lub składniki paszowe są produkowane w bezpiecznych procesach,
 • Udowodnienie, że wszelkie środki ostrożności zostały podjęte,
 • Pozwolenie klientom żądania certyfikacji i oceny dostawców, jeśli prowadzą działalność w kraju, z silnymi ramami prawnymi dla bezpieczeństwa pasz,
 • Zmniejszenie liczby kontroli przeprowadzanych przez klientów, a tym samym zaoszczędzić czas i koszty zarządzania,
 • Redukcję odpadów i wycofanie produktów z rynku,
 • Poprawę relacji z organami bezpieczeństwa żywności,
 • Poprawę efektywności organizacji.

Certyfikacja standardu GMP+ zapewnia skuteczną metodę komunikacji z zainteresowanymi stronami. Jest to ważny element potwierdzający zaangażowanie organizacji  w produkcję bezpiecznych pasz w ramach ładu korporacyjnego, odpowiedzialności społecznej i sprawozdawczości finansowej.

Jakie wsparcie oferuje DNV?

Aby przystąpić do certyfikacji, trzeba wdrożyć skuteczny system bezpieczeństwa pasz zgodny z GMP+.

DNV jest akredytowaną jednostką certyfikacyjną trzeciej strony. Zapewniamy odpowiednie szkolenia i certyfikację GMP+. Jako akredytowana jednostka certyfikująca oferujemy pomoc w zrozumieniu zmian i podjęciu działań w celu uzyskania certyfikatu GMP+. W tym celu prosimy o kontakt z naszymi handlowcami lub wysłania zapytania przez nasza stronę!

Kontakt:

Zapytanie o wycenę

Wyślij

Newsletter

Subskrybuj

Powiązane uslugi: