Other sectors

Wektory BHP – pierwsze spotkanie już 12 stycznia!

Banner wektory BHP

Serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu na temat budowania bezpieczeństwa pracy realizowanym we współpracy DNV i Lyreco już 12 stycznia w Gdyni.

Obecnie trwają przygotowania firm DNV i Lyreco do styczniowego wydarzenia w ramach WEKTORÓW BHP, które będzie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa pracy. Zachęcamy do przyjrzenia się tematom najbliższego spotkania podczas, którego będziemy mogli usłyszeć wykład m.in. audytora DNV Włodzimierza Biela. 

Poniżej znajdują się informacje o planowanych prelekcjach, agendzie oraz samych prelegentach. Zapraszamy do udziału i kontaktu w razie pytań!

PRELEKCJE:

„Sygnaliści – System zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości wg ISO 37002:2021.” - Włodzimierz Biel

Wykład o praktycznym zastosowaniu wytycznych dotyczących systemów zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości, do których wdrożenia zobowiązują nas przepisy unijnej dyrektywy i rzeczywistość wyzwań dzisiejszego biznesu.  Sygnalista to osoba, która bez żadnych konsekwencji zgłasza i nagłaśnia nieprawidłowości, naruszenia przepisów czy korupcję w firmie, w której pracuje. ISO 37002:2021 – Whistleblowing management systems — Guidelines; ang. whistleblower to dosłownie „człowiek dmuchający w gwizdek”. 

„Pigułka dobrostanu / Wellbeing w pigułce.” - Barbara Makowska  

Czy można strategię wellbeingową potraktować jak cudowną pigułkę, „lek na całe zło”? Czy wystarczy owocowa środa i webinary z fizjoterapeutą? Czy jest miejsce na temat zdrowia psychicznego w BHP? Czy dobrostan to po prostu naturalny kolejny etap rozwoju kultury bezpieczeństwa w organizacji? Badania potwierdzają pozytywny wpływ strategii wellbeingowych na wspieranie kultury bezpieczeństwa oraz wskaźników tj. wypadkowość, stopień rotacji, zaangażowanie. Ich podniesienie znacząco poprawia lojalność pracowników, efektywność organizacji, poziom bezpieczeństwa, pośrednio wpływając na wyniki biznesowe. W 2021 pojawiła się także norma ISO 45003, która zawiera wytyczne dotyczące zarządzania ryzykiem psychospołecznym i promuje zachowania sprzyjające dobremu samopoczuciu w miejscu pracy. 

"Tworzenie i koordynacja przez CIOP-PIB struktur sieciowych w celu współpracy z otoczeniem gospodarczym" - Alfred Brzozowski

Prezentacja będzie dotyczyła współpracy Instytutu z przemysłem i budowania networkingowych sieci współpracy.

CASE STUDY. Intersafe a Lyreco Company JAKO INTEGRATOR  - Sebastian Poniatowski, Łukasz Jaskółka; UVEX  - Dominika Pytlik, Leszek Żytliński; AMMEGA Business Services - Ewa Wolas

Okulary ochronne korekcyjne to rozwiązanie problemu ochrony wzroku na stanowiskach pracy, na których występowały zagrożenia mechanicznego uszkodzenia wzroku cząstkami stałymi. Case study zostanie przedstawiony przez specjalistów Intersafe; przedstawiciela z firmy Ammega Business Services oraz producenta marki UVEX.

AGENDA:

9:00 – Rejestracja uczestników 

9:00 – 15:00 – Stoisko optymetrysty – badania wzroku - UVEX 

9:30 – WYKŁAD. Włodzimierz Biel – DNV  „Sygnaliści – System zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości wg ISO 37002:2021”

10:30 – 11:00 – Przerwa na kawę 

11:00 – 12:00  - WYKŁAD. Barbara Makowska - CIECH S.A.  „Pigułka dobrostanu / Wellbeing w pigułce”

12:00 - 12:15 - WYKŁAD. Alfred Brzozowski - CIOP – PIB. "Tworzenie i koordynacja przez CIOP-PIB struktur sieciowych w celu współpracy z otoczeniem gospodarczym"

12:15 - 13:00 – Przerwa na kawę 

13:00 – 14:30 – CASE STUDY. Intersafe a Lyreco Company JAKO INTEGRATOR  - Sebastian Poniatowski, Łukasz Jaskółka – Lyreco/Intersafe  

15:00 – Podsumowanie – dyskusja

O PRELEGENTACH:

Włodzimierz Biel - DNVwlodzimierz-biel-189x189

Niezależny konsultant, audytor i trener – partner DNV Business Assurance.  Podczas kilkunastu lat pracy w Elektrowni Opole był m.in. odpowiedzialny za wdrożenie systemu zarządzania BHP). Następnie przez ponad 20 lat doskonalił swoje umiejętnosci jako audytor i szkoleniowiec w zakresie systemów zarządzania BHP, środowiskowego i jakości, zarządzania ryzykiem i miękkich kompetencji menedżerskich w DNV Business Assurance. W latach 2003 – 2018 CEO DNV Business Assurance Poland (w tym 2-u letni okres na stanowisku CEO w Norwegii). Od 2018 roku posiada certyfikat NEBOSH GC – potwierdzający kompetencje międzynarodowego inspektora BHP. W 2019 roku uzyskał kompetencje Specjalisty ds. Ochrony Środowiska. 

DNV_logo_new

Barbara Makowska – CIECH S.A. Wektory BHP - Barbara Makowska - Lyreco - image

Od kilkunastu lat pomaga organizacjom i ich pracownikom w tworzeniu bezpiecznych, zdrowych, wygodnych i miłych miejsc pracy. Na co dzień rozwija kulturę bezpieczeństwa jako Group H&S Manager w Grupie CIECH, jak również pod marką makowkapracuje.pl wspiera organizacje jako Chief Wellbeing Officer, Happiness Manager oraz ambitne osoby jako certyfikowana trenerka mentalna i Wellbeing Coach. Oprócz prowadzenia bloga, pisuje do czasopism branżowych np. Atest – ochrona pracy, prowadzi szkolenia i warsztaty, wykłada przedmioty związane z nowoczesnym podejściem do bezpieczeństwa pracy z uwzględnieniem czynników psychospołecznych na studiach podyplomowych. We współpracy z NewHSE prowadzi certyfikowany przez NEBOSH kurs „Working with wellbeing”. 

Sebastian Poniatowski – Intersafe a Lyreco CompanyWektory BHP - Sebastian Poniatowski - Lyreco - image

Od kilkunastulat odpowiada za ządzanie zespołami w Lyreco Polska; od 2017 odpowiedzialny także za budowę i rozwój sprzedaży oraz organizację PPE w Lyreco Polska. Od tego czasu aktywnie poszerza wiedzę biorąc czynny udział w licznych konferencjach, targach, szkoleniach w zakresie BHP. Wspólnie ze specjalistycznym zespołem PPE pracuje nad codziennym dostarczaniem rozwiązań ŚOI dla klientów i ich pracowników.  

Łukasz Jaskółka – Intersafe a Lyreco CompanyWektory BHP - Lukasz Jaskolka - Lyreco - image

Starszy inspektor BHP, z kilkuletnim doświadczeniem w branży BHP. Ukończył studia podyplomowe o kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Odpowiedzialny za rozwój rynku środków ochrony indywidualnej na terenie Polski północno zachodniej. Pracowity i skupiony profesjonalista, pasjonat bezpieczeństwa. Nieustannie poszukuje doskonalenia swojej wiedzy i doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego BHP, który chętnie dzieli się swoją wiedzą ze współpracownikami. 

Lyreco logo 

Ewa Wolas - AMMEGA Business ServicesWektory BHP - Ewa Wolas - image

Od ponad 15 lat pracuje w obszarze zakupów (Rockwell Automation, Plastic Omnium czy Brembo). W Ammega Group od 2021 jest odpowiedzialna głównie za zakupy inwestycyjne (CAPEX) oraz MRO. Jako kupiec globalny odpowiada za tworzenie i realizację strategii i tworzenie procedur dla podległych kategorii zakupowych.  Grupa Ammega aktualnie buduje swoje pierwsze Globalne Centrum Usług Biznesowych w Katowicach, którego celem jest oferowanie partnerom rozszerzonego zakresu wsparcia poprzez globalne procesy end-to-end.  

Leszek Żytliński – UVEX Safety PolskaWektory BHP - Leszek Żyliński - image 

Od 2007 roku zajmujący się bezpieczeństwem. Studia podyplomowe zrobił po to, aby rozumieć myślenie bhpowców, a dwuletnie doświadczenie w zawodzie pozwoliło zrozumieć je w praktyce. Obecnie, do grona swoich pasji dołączył wprowadzanie środków ochrony wzroku w zakładach, gdzie pracownicy wynajdują setki powodów, aby tego nie czynić. Dumny ze swojego sukcesu jakim jest wdrożenia ŚOI u największych pracodawców w Polsce, z chęcią podzieli się doświadczeniem jak skutecznie przekonać pracowników do dbania o swój wzrok.” 

Dominika Pytlik - UVEX Safety PolskaWektory BHP - Dominika Pytlik image

Polska  Menager produktu okulary korekcyjno-ochronne w UVEX. Od dziewięciu lat związana z firmą koordynuje współpracę w obszarze środków ochrony indywidualnej. Odpowiedzialna za kompleksowe projekty wdrożeniowe produktu w firmach na terenie całej Polski (od prezentacji produktu, po badania wzroku, szkolenia dla BHP i pracowników). Przeprowadza także audyty stanowiskowe, umożliwiające jednostkowy dobór okularów dla każdego pracownika. Posiada doświadczenie realizacji projektów w różnych obszarach branż produkcyjnych, automotive, gas&oil – gdzie wdraża standaryzację badań wzroku na terenie firmy klienta.

Alfred Brzozowski - Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy Wektory BHP - Alfred Brzozowski - image

Alfred Brzozowski ukończył studia na Politechnice Warszawskiej (Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej) w 1985 roku, a podyplomowe studia komercjalizacji technologii – na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz IC2 Institute (Universytetu w Texasie) w 2010 r. Od roku 1986 pracował w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy jako pracownik naukowy w Pracowni Filtracji i Wentylacji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w badaniach związanych z zagrożeniami chemicznymi i pyłowymi, filtracją powietrza, wentylacją i klimatyzacją. Od 25 lat koordynuje działalność promocyjną i wdrożeniową Instytutu (wcześniej też związaną z informacją naukowo-techniczną oraz współpracą międzynarodową), obecnie jako pełnomocnik Dyrektora ds. Wdrożeń. Realizował projekty naukowe, jest autorem wielu publikacji oraz referatów prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, a także materiałów edukacyjnych.  

UCZETNICTWO 

Z dniem 4.01.2023 zapisy na wydarzenie stacjonarne zostają zamknięte.

W razie pytań prosimy o kontakt:  

Karolina Kolankiewicz
karolina.kolankiewicz@dnv.com
tel.: +48 506 288 311

Obecnie trwają przygotowania firm DNV i Lyreco do styczniowego wydarzenia w ramach WEKTORÓW BHP, które będzie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa pracy. Zachęcamy do przyjrzenia się tematom najbliższego spotkania podczas, którego będziemy mogli usłyszeć wykład m.in. audytora DNV Włodzimierza Biela. 

Poniżej znajdują się informacje o planowanych prelekcjach, agendzie oraz samych prelegentach. Zapraszamy do udziału i kontaktu w razie pytań!

PRELEKCJE:

„Sygnaliści – System zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości wg ISO 37002:2021.” - Włodzimierz Biel

Wykład o praktycznym zastosowaniu wytycznych dotyczących systemów zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości, do których wdrożenia zobowiązują nas przepisy unijnej dyrektywy i rzeczywistość wyzwań dzisiejszego biznesu.  Sygnalista to osoba, która bez żadnych konsekwencji zgłasza i nagłaśnia nieprawidłowości, naruszenia przepisów czy korupcję w firmie, w której pracuje. ISO 37002:2021 – Whistleblowing management systems — Guidelines; ang. whistleblower to dosłownie „człowiek dmuchający w gwizdek”. 

„Pigułka dobrostanu / Wellbeing w pigułce.” - Barbara Makowska  

Czy można strategię wellbeingową potraktować jak cudowną pigułkę, „lek na całe zło”? Czy wystarczy owocowa środa i webinary z fizjoterapeutą? Czy jest miejsce na temat zdrowia psychicznego w BHP? Czy dobrostan to po prostu naturalny kolejny etap rozwoju kultury bezpieczeństwa w organizacji? Badania potwierdzają pozytywny wpływ strategii wellbeingowych na wspieranie kultury bezpieczeństwa oraz wskaźników tj. wypadkowość, stopień rotacji, zaangażowanie. Ich podniesienie znacząco poprawia lojalność pracowników, efektywność organizacji, poziom bezpieczeństwa, pośrednio wpływając na wyniki biznesowe. W 2021 pojawiła się także norma ISO 45003, która zawiera wytyczne dotyczące zarządzania ryzykiem psychospołecznym i promuje zachowania sprzyjające dobremu samopoczuciu w miejscu pracy. 

"Tworzenie i koordynacja przez CIOP-PIB struktur sieciowych w celu współpracy z otoczeniem gospodarczym" - Alfred Brzozowski

Prezentacja będzie dotyczyła współpracy Instytutu z przemysłem i budowania networkingowych sieci współpracy.

CASE STUDY. Intersafe a Lyreco Company JAKO INTEGRATOR  - Sebastian Poniatowski, Łukasz Jaskółka; UVEX  - Dominika Pytlik, Leszek Żytliński; AMMEGA Business Services - Ewa Wolas

Okulary ochronne korekcyjne to rozwiązanie problemu ochrony wzroku na stanowiskach pracy, na których występowały zagrożenia mechanicznego uszkodzenia wzroku cząstkami stałymi. Case study zostanie przedstawiony przez specjalistów Intersafe; przedstawiciela z firmy Ammega Business Services oraz producenta marki UVEX.

AGENDA:

9:00 – Rejestracja uczestników 

9:00 – 15:00 – Stoisko optymetrysty – badania wzroku - UVEX 

9:30 – WYKŁAD. Włodzimierz Biel – DNV  „Sygnaliści – System zarządzania zgłaszaniem nieprawidłowości wg ISO 37002:2021”

10:30 – 11:00 – Przerwa na kawę 

11:00 – 12:00  - WYKŁAD. Barbara Makowska - CIECH S.A.  „Pigułka dobrostanu / Wellbeing w pigułce”

12:00 - 12:15 - WYKŁAD. Alfred Brzozowski - CIOP – PIB. "Tworzenie i koordynacja przez CIOP-PIB struktur sieciowych w celu współpracy z otoczeniem gospodarczym"

12:15 - 13:00 – Przerwa na kawę 

13:00 – 14:30 – CASE STUDY. Intersafe a Lyreco Company JAKO INTEGRATOR  - Sebastian Poniatowski, Łukasz Jaskółka – Lyreco/Intersafe  

15:00 – Podsumowanie – dyskusja

O PRELEGENTACH:

Włodzimierz Biel - DNVwlodzimierz-biel-189x189

Niezależny konsultant, audytor i trener – partner DNV Business Assurance.  Podczas kilkunastu lat pracy w Elektrowni Opole był m.in. odpowiedzialny za wdrożenie systemu zarządzania BHP). Następnie przez ponad 20 lat doskonalił swoje umiejętnosci jako audytor i szkoleniowiec w zakresie systemów zarządzania BHP, środowiskowego i jakości, zarządzania ryzykiem i miękkich kompetencji menedżerskich w DNV Business Assurance. W latach 2003 – 2018 CEO DNV Business Assurance Poland (w tym 2-u letni okres na stanowisku CEO w Norwegii). Od 2018 roku posiada certyfikat NEBOSH GC – potwierdzający kompetencje międzynarodowego inspektora BHP. W 2019 roku uzyskał kompetencje Specjalisty ds. Ochrony Środowiska. 

DNV_logo_new

Barbara Makowska – CIECH S.A. Wektory BHP - Barbara Makowska - Lyreco - image

Od kilkunastu lat pomaga organizacjom i ich pracownikom w tworzeniu bezpiecznych, zdrowych, wygodnych i miłych miejsc pracy. Na co dzień rozwija kulturę bezpieczeństwa jako Group H&S Manager w Grupie CIECH, jak również pod marką makowkapracuje.pl wspiera organizacje jako Chief Wellbeing Officer, Happiness Manager oraz ambitne osoby jako certyfikowana trenerka mentalna i Wellbeing Coach. Oprócz prowadzenia bloga, pisuje do czasopism branżowych np. Atest – ochrona pracy, prowadzi szkolenia i warsztaty, wykłada przedmioty związane z nowoczesnym podejściem do bezpieczeństwa pracy z uwzględnieniem czynników psychospołecznych na studiach podyplomowych. We współpracy z NewHSE prowadzi certyfikowany przez NEBOSH kurs „Working with wellbeing”. 

Sebastian Poniatowski – Intersafe a Lyreco CompanyWektory BHP - Sebastian Poniatowski - Lyreco - image

Od kilkunastulat odpowiada za ządzanie zespołami w Lyreco Polska; od 2017 odpowiedzialny także za budowę i rozwój sprzedaży oraz organizację PPE w Lyreco Polska. Od tego czasu aktywnie poszerza wiedzę biorąc czynny udział w licznych konferencjach, targach, szkoleniach w zakresie BHP. Wspólnie ze specjalistycznym zespołem PPE pracuje nad codziennym dostarczaniem rozwiązań ŚOI dla klientów i ich pracowników.  

Łukasz Jaskółka – Intersafe a Lyreco CompanyWektory BHP - Lukasz Jaskolka - Lyreco - image

Starszy inspektor BHP, z kilkuletnim doświadczeniem w branży BHP. Ukończył studia podyplomowe o kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Odpowiedzialny za rozwój rynku środków ochrony indywidualnej na terenie Polski północno zachodniej. Pracowity i skupiony profesjonalista, pasjonat bezpieczeństwa. Nieustannie poszukuje doskonalenia swojej wiedzy i doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego BHP, który chętnie dzieli się swoją wiedzą ze współpracownikami. 

Lyreco logo 

Ewa Wolas - AMMEGA Business ServicesWektory BHP - Ewa Wolas - image

Od ponad 15 lat pracuje w obszarze zakupów (Rockwell Automation, Plastic Omnium czy Brembo). W Ammega Group od 2021 jest odpowiedzialna głównie za zakupy inwestycyjne (CAPEX) oraz MRO. Jako kupiec globalny odpowiada za tworzenie i realizację strategii i tworzenie procedur dla podległych kategorii zakupowych.  Grupa Ammega aktualnie buduje swoje pierwsze Globalne Centrum Usług Biznesowych w Katowicach, którego celem jest oferowanie partnerom rozszerzonego zakresu wsparcia poprzez globalne procesy end-to-end.  

Leszek Żytliński – UVEX Safety PolskaWektory BHP - Leszek Żyliński - image 

Od 2007 roku zajmujący się bezpieczeństwem. Studia podyplomowe zrobił po to, aby rozumieć myślenie bhpowców, a dwuletnie doświadczenie w zawodzie pozwoliło zrozumieć je w praktyce. Obecnie, do grona swoich pasji dołączył wprowadzanie środków ochrony wzroku w zakładach, gdzie pracownicy wynajdują setki powodów, aby tego nie czynić. Dumny ze swojego sukcesu jakim jest wdrożenia ŚOI u największych pracodawców w Polsce, z chęcią podzieli się doświadczeniem jak skutecznie przekonać pracowników do dbania o swój wzrok.” 

Dominika Pytlik - UVEX Safety PolskaWektory BHP - Dominika Pytlik image

Polska  Menager produktu okulary korekcyjno-ochronne w UVEX. Od dziewięciu lat związana z firmą koordynuje współpracę w obszarze środków ochrony indywidualnej. Odpowiedzialna za kompleksowe projekty wdrożeniowe produktu w firmach na terenie całej Polski (od prezentacji produktu, po badania wzroku, szkolenia dla BHP i pracowników). Przeprowadza także audyty stanowiskowe, umożliwiające jednostkowy dobór okularów dla każdego pracownika. Posiada doświadczenie realizacji projektów w różnych obszarach branż produkcyjnych, automotive, gas&oil – gdzie wdraża standaryzację badań wzroku na terenie firmy klienta.

Alfred Brzozowski - Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy Wektory BHP - Alfred Brzozowski - image

Alfred Brzozowski ukończył studia na Politechnice Warszawskiej (Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej) w 1985 roku, a podyplomowe studia komercjalizacji technologii – na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz IC2 Institute (Universytetu w Texasie) w 2010 r. Od roku 1986 pracował w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy jako pracownik naukowy w Pracowni Filtracji i Wentylacji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w badaniach związanych z zagrożeniami chemicznymi i pyłowymi, filtracją powietrza, wentylacją i klimatyzacją. Od 25 lat koordynuje działalność promocyjną i wdrożeniową Instytutu (wcześniej też związaną z informacją naukowo-techniczną oraz współpracą międzynarodową), obecnie jako pełnomocnik Dyrektora ds. Wdrożeń. Realizował projekty naukowe, jest autorem wielu publikacji oraz referatów prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, a także materiałów edukacyjnych.  

UCZETNICTWO 

Z dniem 4.01.2023 zapisy na wydarzenie stacjonarne zostają zamknięte.

W razie pytań prosimy o kontakt:  

Karolina Kolankiewicz
karolina.kolankiewicz@dnv.com
tel.: +48 506 288 311