Identyfikacja i monitorowanie wymagań prawnych i innych związanych z efektywnością energetyczną i zużyciem energii przestaje być jedynie narzędziem do zapewnienia zgodności z zasadnymi wymaganiami, lecz zaczyna stanowić element przewagi konkurencyjnej Organizacji. Szybko zmieniające się otoczenie regulacyjne zarówno na poziomie krajowym jak i Unijnym w połączeniu z krótkimi terminami wejścia w życie nowych wymagań determinuje konieczność adekwatnego dostosowania procesów w Organizacjach.
Webinarium prowadzone będzie wspólnie przez ekspertów DNV Business Assurance oraz Regulis dzięki czemu przedstawione zostaną powiązane wymagania Systemu Zarządzania Energią wg. ISO 50001:2018 oraz praktyczne doświadczenia z zakresu systemowego nadzoru nad identyfikacją, monitorowaniem oraz oceną zgodności z zasadnymi wymaganiami.
Program
- ISO50001:2018 System Zarządzania Energią jako zbiór najlepszych praktyk w zakresie zarządzania energią (DNV)
- Ocena zgodności z wymaganiami prawnymi i innymi wg. ISO50001:2018 (DNV)
- Praktyczny aspekt identyfikacji zasadnych wymagań oraz oceny zgodności (Regulis)
- Monitorowanie zmian w wymaganiach (DNV + Regulis)
- Skuteczny proces identyfikacji, monitorowania i oceny zgodności- Ryzyka i szanse (DNV + Regulis)
- Sesja pytań i odpowiedzi
Agenda
10:00 – rozpoczęcie webinarium
10:05 – zajęcia webinaryjne
11:40 – sesja pytań i odpowiedzi
11:45 – podsumowanie i zakończenie webinarium
Prowadzący
Michał Skup 
Specjalista ds. usług z zakresu efektywności energetycznej, dekarbonizacji i ESG. Menadżer wielu projektów m.in. audytu energetycznego zgodnego z Dyrektywą EU 2012/27/EU transponowanego do prawa polskiego Ustawą o Efektywności Energetycznej, Emisji Bazowych CO2 na potrzeby IV okresu rozliczeniowego Europejskiego Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (EU ETS) czy rekompensat sektorowych w zakresie sporządzenia niezależnej opinii weryfikatora na temat wniosku o rekompensaty dla sektorów i podsektorów energochłonnych. Doświadczony koordynator prac zespołów weryfikatorów emisji w ramach EU ETS, audytorów energetycznych w ramach audytu energetycznego dużych przedsiębiorstw zgodnego z Ustawą o Efektywności Energetycznej, weryfikatorów w zakresie sporządzania niezależnej opinii weryfikatora w zakresie wniosku o rekompensaty sektorowe oraz weryfikatorów w zakresie niezależnej weryfikacji i potwierdzenia obliczeń emisji uniknionych w zakresie wniosków do Funduszu Innowacyjności EU (duże projekty). Wieloletni audytor systemów zarządzania jakością i środowiskowego.
Robert Pochyluk 
Uznany i rozpoznawalny na arenie międzynarodowej ekspert ds. ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i zarządzania energią z ponad 25 letnim doświadczeniem. Przedstawiciel Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w Komitecie Technicznym 207 (Zarządzanie Środowiskowe) Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO.org). Członek Zespołu do spraw regulacji związanych z emisjami przemysłowymi (Zarządzenie Ministra Środowiska nr 64 z 17 czerwca 2008 r.). Koordynator prac Technicznych Grup Roboczych przy Ministerstwie Środowiska w realizacji projektów „Pomoc Polsce we wdrożeniu Dyrektywy IPPC” oraz „Wdrażanie dyrektywy IPPC w województwie zachodniopomorskim” (IPPC- Zintegrowanie Zapobieganie i Ograniczanie Zanieczyszczeń). Wieloletni kluczowy ekspert/ doradca Ministerstwa Środowiska i Urbanizacji Republiki Turcji w zakresie ocen oddziaływania na środowisko. Wybrane projekty: Opracowanie ESAP zgodnie z wymogami EBOR dla Kronospan Ukraina. Identyfikacja wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska dla Dobra Energia dla Olsztyna (budowa instalacji do termicznego przekształcania odpadów w Olsztynie). Identyfikacja wymagań prawnych i ocena zgodności z wymaganiami prawnymi dla ponad 100 organizacji w Polsce np. ENEA Wytwarzanie, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, STOCK Polska, Mondelez Production Polska, Interational Paper Celulosis Fiber, Federal Mogul Bimet. Liczne oceny zgodności z BAT m.in. dla PKN Orlen Petrochemia, PKN Orlen Anwil Włocławek, ENEA Wytwarzanie, KGHM Polska Miedź. Ocena zgodności z wymaganiami prawa w zakresie poziomów odzysku i recyklingu odpadów komunalnych w mieście Gdynia dla Remondis Sp. z o.o.. Przygotowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia (KIP) dla rozbudowy instalacji przetwarzania odpadów Remondis oddział Gdynia. Udział w przygotowaniu Oceny Oddziaływań na Środowisko dla studium wykonalności systemu gospodarowania odpadami w mieście Gdańsk. Prognoza uwarunkowań środowiskowych dla regionalnego planu zarządzania odpadami w województwie Pomorskim. Ocena Oddziaływania na Środowisko dla zagospodarowania odpadów z procesu pogłębiania w Porcie Północnym w Gdańsku.
Rezerwacje i zgłoszenia
Zgłoszenia na webinarium prosimy przesyłać do dnia 9 marca 2023 r. do godziny 16:00. W dniu webinarium do uczestników zostanie przesłany e-mail z linkiem do wydarzenia oraz instrukcją do zalogowania się na platformie. W razie pytań prosimy o kontakt: webinaria@dnv.com.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Pozostałe informacje
Udział w webinarium jest bezpłatny.